4.kapitola

11. dubna 2012 v 5:01 |  ♥ Povídka - Hlas srdce

Můj domov, váš Neverland!

"Franku, prosím tě, sežeň mi někoho, kdo se vyzná v zahradní architektuře, za pár dní se vracím z turné a chci se vrátit domů do Neverlandu. Vím, že je tam spousta práce, ale, jak mi volal můj správce, vše v domě je připraveno, zabydleno, tak už zbývá jen doladit terén, zeleň!".. "Spolehni se, Miku, bude to, jak si přeješ, najdu ti toho nejlepšího!!"


Ozval se hlas mého přítele a manažera Franka v telefonu, je fajn mít po boku člověka, na kterého se mohu spolehnout…. Už pozítří se vracím domů, do svého nového domova a snad i života. To místo samo o sobě mě nabíjí energií, dodává klidu, i když tam není ještě všechno zdaleka hotovo, těším se, že poskytnu domov nejen sobě, ale že se o něj budu dělit, chci, aby to bylo místo věčného dětství, které jsem neměl moc příležitostí prožít, bude a vlastně už je tam všechno, co si člověk může přát. Jsem hrdý na to místo, protože jsem ho stvořil, dal do něj sám sebe, svoji duši.. musí to být místo, kde se dospělí stanou alespoň na okamžik dětmi, kde se děti budou cítit jako na své planetě, kde se budou uzdravovat, kde…

Z myšlenek mě vytrhl, drnčivý hlas telefonu mého právníka, mám přijet podepsat smlouvu na natáčení filmu Moonwalker… a hned poté odjíždím domů… domů, to slovo mi znělo, jako rajská hudba v uších, ale nebudu se tam cítit sám… ? Bude mi scházet rodina, matka, sourozenci… co ti mi poví, až se nevrátím k nim..? Ale je mi skoro třicet, musím dokázat žít sám se sebou…Návrat z turné byl plný očekávání, cítil jsem se nabitý láskou, kterou mi dávali fanouškové, nepopírám, cítil jsem i únavu, ale takovou krásnou… a hlavně.. celou dobu, co se auto přibližovalo k mému domovu, cítil jsem podivnou rozechvělost, snad i úzkost.. nevím, jak to popsat.. a když jsem uviděl před sebou hory, lemující Neverland, jako pevný štít… neskutečné blaho projelo mojí duší… souznění s přírodou, být svobodný a volný… ano… volnost, to je to, co si momentálně přeji ze všeho nejvíc. Skrýt se před blesky dotěrných fotoaparátů.. smět volně nastavit tvář vánku.. který vane od jezera.. zavřít oči, užívat si klidu… ztraceného dětství!

Když se moje auto přibližovalo k bráně Neverlandu, která se zvolna otevírala, cítil jsem se, že se otevírá další část mého života… vše tu bylo tak, jako jsem to nosil v hlavě, ještě dřív, než se stalo skutečností.
Hlavní dům, upravené cesty…. ještě zbývá dosadit okrasné květiny, keře, veškerou zeleň sladit s tím, co tu už je, stromy parky tak, aby to tvořilo harmonii… mám pár nápadů, které bych rád zakomponoval do projektu, takže spousta práce. Doufám jen, že Frank sežene někoho hodně dobrého..
Rozhlédl jsem se po svém pokoji a musel si nejprve zvyknout na to, že patří mě, stejně jako celý dům.. sedl jsem si na postel a připadal si tady uprostřed všeho tak nějak ztracený. Rozhodl jsem se zavolat Janet, slíbil jsem jí to, že se dozví, jako první, že mám opravdu velkou novinku, vím, že se bude radovat spolu se mnou, ale, co zbytek rodiny? Bude sdílet mé nadšení, nejen pro můj nový domov, ale pro záměr, s jakým jsem ho vystavěl, dál buduji.. ? Setkám se s pochopením nebo zavržením?..

Kdo ví, ale jedno vím zcela jistě …Joseph asi nebude moc nadšený, protože tohle ho ode mě odstřihne víc, než by si asi přál, protože ztratí kontrolu nade mnu … nenechám si od něj už mluvit do kariéry, života.. Nezapře se v něm podnikatel, ano vyzná se v tlačenici, nepopírám jeho schopnost prorazit, tak, jako to udělal s námi, jako s dětmi, ale budeme se o tom bavit, až budu já chtít, bude se mě muset naučit respektovat. Nejsem už usmrkánek, kterému, když pohrozí silou nebo řemenem, tak automaticky splní, co je mu nařízeno.. tohle už skončilo! Z přemýšlení mě vytrhl zvuk telefonu… automaticky jsem po něm sáhnul…..

"Ahoj Franku"… "Ahoj Michaeli, tak, tvé přání je splněno, našel jsem toho zahradního architekta, jak si chtěl. Má skvělá doporučení, je jeden z nejlepších… sjednal jsem ti s ním schůzku u mě v kanceláři, nebo chceš, aby přijel rovnou za tebou domů… na Neverland?" .. "Jsi úžasný, ale na co kanceláře, ať přijede rovnou ke mně domů. Tak zítra po desáté, ano?" … "O.K…." bude tam, pošlu pro něj auto… a ty si nachystej všechna přání, jistě ti je splní, umí čarovat, víš!"…. "Čarovat, tak to je fajn, to tu bude dobře!.. díky Franku…!" "Rádo se stalo..!"


Zavěsil jsem sluchátko .. a stále mi v uších znělo… jede k tobě domů.. DOMŮ.. do teďka jsem byl doma všude a vlastně nikde… s výjimkou Gary…
 

6 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Monika Monika | Web | 11. dubna 2012 v 8:28 | Reagovat

Je to neuvěřitelné....mám pocit jako by to vyprávěl samotný Michael. Jde v tom cítit určitá bolest, ale i naděje a tak mám pocit, že zahradní architekt bude spíše architektka :-D

2 Jeana Jeana | Web | 11. dubna 2012 v 19:00 | Reagovat

Teda zlatíčko, ten popis Mikových pocitů, to je něco úžasného. Až jsem se na chvilku stala Mikem:D:D škoda, že jen v pocitech:(
Takže zahradní architekt umí čarovat? Není to náhodou architektka jen tak mezi námi:D? A nevykouzlí v Mikovi lásku? Víš, že by mávla kouzelným stonkem od květinky a voilá - máme zasazeno:D

3 Zuzy Zuzy | Web | 11. dubna 2012 v 19:12 | Reagovat

[1]:[2]: Tedáá holky, kam vy na ty nápady chodíte, architektka? Hm,a ještě aby uměla čarovat.. no bingo!! :D

4 Šája Šája | Web | 11. dubna 2012 v 19:46 | Reagovat

woow... to jsem na blogu ale dlouuuho nebyla co? :-( jinak tě jdu pozdravit.. a pokusím se co nejdří dát něco na blog :-) a jak se máš Zuzy? :-) vidím že blog stále funguju.. :-) sem ráda že jste se ozvali :-) pokusím se vám za to poděkovat ;-) chybí te mi :-)

5 hanylen hanylen | 11. dubna 2012 v 20:10 | Reagovat

Při čtění mám Zuzy také pocit jako bych byla přímo Michaelem, když poprvé projížděl branami nového domova, který měl být víc než domobvem.Měl být rájem, útočištěm i splněným snem. I ty obavy, jak bude žít odtěď sám, odloučený od rodiny - Joseph mu jistě chybět nebude, ale maminka a sourozenci ano. Zato si to vynahradí návštěvami dětí a užívání si radovánek :-). Janet mu to určitě schválí a bude s ním souhlasit. A Neverlan si také oblíbí :-D
A s tím architektem, že by se holky nepletly? Třeba by to mohla být pěkná zahradnice - jé, ja nevím, proč se mi vybavila najednou Pyšná princezna. král Miroslav a Rozvíjej se poupátko :D  ;-)
Třeba jí bude učit hrát na kytaru, budoum spolu zalévat a pěkně se pokropí :D. No, a pak se budou sušit!!! :-)

6 Laneey Laneey | Web | 11. dubna 2012 v 21:53 | Reagovat

no já sem zvědavá koho mu Frank sehnal ! sem jako na trní, takže budu netrpělivě vyhlížet dílek :-D co když to bude osudová žena ? a třeba tak ne no :D uvidíme 8-)

7 livia livia | 11. dubna 2012 v 22:15 | Reagovat

len čo Mike požiadal Franka aby mu niekoho zohnal, hneď ma napadlo že to bude architektka, nie architekt :-D  :-D uvidíme, možno sme mimo, ale bolo by to pekné :-P táto poviedka ma veľmi baví a to sa ešte nič nedeje :-D eším sa na pokračovanie :-D inak krásne Mikove myšlienky :-P

8 rjbublina rjbublina | Web | 12. dubna 2012 v 19:20 | Reagovat

No doufám,že to bude architektka :-) Byl by to hodně zajímavý příběh. Budu netrpělivě čekat na další dílek.

9 Čokoládka Milka Čokoládka Milka | Web | 12. dubna 2012 v 19:27 | Reagovat

Tyyyjoooo O_O Zuzy! Ty Michaela určite osobne poznáš, ale nikdy si sa nám s tým nezdôverila! Toto máš určite z jeho hlavy a všetko ti to porozprával! :D nie vážne, úžasne si to popísala. A nesmierne... neviem proste, prežívam to spolu s ním :-)
Joo Joseph. On vedel čo robí. Aj keď bol na svoje deti prehnane tvrdý, bez neho by teraz neboli tam kde sú. Teda, ani Michael by nedosiahol to čo dosiahol, pretože sa do sveta muziky dostal práve kvôli tvrdému fotríkovi. To nemení nič na tom, že toho chlapa (Josepha) fakticky nemám rada.
Joo a teším sa čo bude ďalej, lebo táto poviedočka je pre mňa záhadou :D tak šup sem s ďalším dielom ;) chcem vedieť čo bude ďalej a teda, ak to bude architektka, teším sa ;)

10 Zuzy Zuzy | Web | 12. dubna 2012 v 20:25 | Reagovat

[9]: Čokoládko, ale zdôverila! :-D dyť to tady melu furt dokola.. že Mi to Michael diktuje.. no když máme pauzu! :-x  :-D  :-D  :-D A jestli je pro tebe povídka záhadou tak to pro mě taky..  píšu, furt píšu.. 58 kapitola a furt ne a ne konc.. už jsem s toho urvaná, jak šňůra od hajzlu! :D
No a s tím Josephem..  pod to se ti podepíšu, ale potkat ho, stejně mu pro jistotu rozbiju ciferník.. 8-)  ;-)

11 Čokoládka Milka Čokoládka Milka | Web | 12. dubna 2012 v 22:15 | Reagovat

[10]: :-D Viem si tie vaše pauzy živo predstaviť!!! Nadskakuje celé ČR a aj sem to cítiť ;) :-D :-D
58. kapitoliek, to je náhodou skvelé! Bude to super čítanie, som si tým plne istá! ;)
A hehe :D Ja držím, ty rozbíjaš ciferník, dohodnuté? :-D

12 Nikola Nikola | Web | 14. dubna 2012 v 23:40 | Reagovat

No nevím, nevím... Architekta :-?  :-D A nebude to spíše ARCHITEKTKA?? No? :-D No, trefila jsem se, Zuzy? :-D
Jestli tomu tak skutečně bude, už vidím pokračování přímo pře očima :-D. Michael rozhodně dlouho sám nebude! Pokud to bude nějaká pořádná kost :-D  :-D  :-D. Jo a ty děti, to nebudou jen děti, které ho navštíví, to budou i děti té slečny architektky a Pana božského - Michaela :-D.
No, nechám se překvapit, Zuzy, ale jestli jsme se trefila, tak jsem genius :D. Jinak moc pěkná kapitola, už se nám to pomaličku ale jistě rozjíždí! Rozjíždí tím správný směrem :-)Směr paní architektka :D No, uvidíme, jak to bude pokračovat ;-).

13 Zuzanka Zuzanka | Web | 28. srpna 2012 v 16:23 | Reagovat

Mike se nám zabydluje. Jen mu ještě chybí paní jacksonová do ranče. :-P Však Mike si jí najde raz dva. :-P Snad Mikea rodina pochopí. Nemůže přeci žít s rodinou do konce života... :-D

14 Lenka♫♪ Lenka♫♪ | 17. září 2014 v 18:28 | Reagovat

Ani si nedovedu představit ten pocit když projížděl tou bránou a ocitl se na takovém místě které si sám vysnil ;-) musí to být blažený pocit a kór pro někoho tak křehkého a zranitelného jako je Mike♥přesně jak říká je to jeho DOMOV!!!! Jo architekt jo??? Že to bude holka?že jo?že jo? No musí to být holka už se nemůžu dočkat nějakého toho laškování a hlavně se těším až si zase Mike♥skousne ret!!!!! No při té představě jsem vždycky úplně no ........

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama