Květen 2014

Dangerous, aneb jak to vlastně bylo ?

29. května 2014 v 7:11 Videa, která stojí za to vidět! ♣
Tento zvukový záznam pochází z výpovědi Michaela při soudu v roce 1994 o písni Dangerous. Byl nařčen z padělání písní, (The girl is mine, Thriller, Will you be there a Dangerous).

Ty otázky jsou tak trapné, když musí nějakému úředníkovi, hudbou pravděpodobně nedotčenému, vysvětlovat, jak tvoří a skládá hudbu. Zároveň je to krutý zásah do Mikova osobního i profesního života, (proto se místy i bezmocně směje) posuďte sami. Asi bych ho za ty otázky poslala hodně daleko a bez baterky!... :-)

P.S. Našla jsem jen tuhle první část, ale pokud chcete, hledejte, třeba budete mít víc štěstí.Nebudu míti nikdy dost, není nad pořádnou velikost! :-))

26. května 2014 v 5:30 ☺ Na VELIKOSTI záleží !☻
Tak, zlatíčka moje, ptáte se stále častěji, kdy začneme novou povídku.. Tak vám sděluji, že brzy, mám mírný náskok, který se budu snažit stále udržovat, tak, od 1.6. bychom jí mohli spustit.


This Is It

24. května 2014 v 6:53 Videa, která stojí za to vidět! ♣
Vím, že asi všichni máte DVD a to pěkně dlouho, ale kdo ví? Třeba se někomu bude hodit


O spolupráci s Quincym Jonesem

20. května 2014 v 6:18 Videa, která stojí za to vidět! ♣
Tak jsem štarchala na YT.. a díky tomu, kdo ta videa otitulkuje.


KRÁL a princátko :-)

17. května 2014 v 19:35
Tak, miluju ten skener, od 0.43 ... jak jede výš a výš.. a od 1.11 zase níž a níž... LíbajícíNo a být Charlesem, mám nerozdejchatelnej mindrák :-)))


Tak, Miku, ode mě bys měl dotazů..

15. května 2014 v 6:43 Videa, která stojí za to vidět! ♣
.. že bys zavařil klávesnici a hlavně, byli by nepublikovatelné před 22 hodinou

Schválně, můžete napsat(bez upejpání), na co byste se Mika zeptaly ? Smějící se


Ta je co ???? :-)

13. května 2014 v 6:28 ☺☻ Zajímavé fotky
Nevím na co mám myslet dřív.. .jestli, hej Miku co posloucháš, že to tak prožíváš?? Nebo,... že to čalounění toho křesla, co je pode mnou, asi dlouho nevydrží.. Smějící se a pod ním taky ne, nemá pohodlí chudáček... Miluju rifle :-)) Miluju Michaela !


Na velikosti, jak jinak, než záleží ! :-)

11. května 2014 v 20:14 ☺ Na VELIKOSTI záleží !☻
1. Ach, ty smyslné rtíky.. bacha, nepoškoďte si monitor !


Superfly sister

8. května 2014 v 7:08 Videa, která stojí za to vidět! ♣
Doufám, že vám bylo 18 ??

A s čim že to?? :D No přece se Superfly sister :D Překlad písně a video k tomu,to video je nic moc kvalita, ale nedovedu si představit oficiální klip Líbající Už tak to je to erotika .. Sakra, ale že se s tím nepáral co ??? a pak že stydlín.. každopádně by mě zajímal podnět, který dal vzniknout této písní, nebo kdo byla ta šťastná.. Smějící se Miku, v klidu, tohle všechno zvládáme s přehledem..
Odkaz Michaela Jacksona

5. května 2014 v 5:30 Překlady a články o Michaelovi
"V lednu 2011 jsme já a (má žena) Halima jeli do Senegalu navštívit staré přátele. Jednoho dne jsme z města jeli tři hodiny do nějaké vesnice uprostřed prašného ničeho, kde žila komunita v hliněných chatrčích bez vody, bez elektřiny, bez ničeho. Přijeli jsme současně s nějakým chlápkem, který náklaďákem přivezl dodávku vody ve žlutých kanystrech. Děti ale nepronásledovaly jeho vůz, běžely za naším. Tucty dětí běžely za námi, mávaly a smály se. Ten den jsem se naučil hodně: ti lidé byli šťastní bez materiálních statků nebo očekávání. O vnějším světě očividně moc nevěděli, ale měli společeství, jeden druhého a rodinu, a to bylo vše, o co šlo. Pokud je něco zaujalo, já byl jen další černoch, ale oblečený v elegantním oblečení a přicházející z Ameriky. Mé jméno bylo Jermaine a má žena byla Halima. Tak jsme byli představeni.

Zavedli nás do chatrče, kde jsme se setkali s vesnickým mudrcem: 97 letým starým mužem se scvrklou kůží a chomáčky bílých vlasů na hlavě. Jmenoval se Waleef a pohyboval se velmi pomalu, byl však hlavou vesnice a jak řekl, tak se stalo. Vstoupili jsme do jeho maličkého prostoru: byla tam betonová podlaha a matrace na dřevěném rámu, se čtyřmi tyčemi v rozích a sítí proti moskytům. Mouchy lítali dovnitř a ven, ale ten muž a dva jeho staří přátelé seděli, aniž by se znepokojovali. Podal mi ruku a pozval mě, abych si sednoul. Četl mi z ruky a řekl, že budu mít dlouhý život, potom, jak sledoval všechny čáry v mé dlani, se pomodlil. Sáhl pod postel, vyndal pánev a smíchal obsah čtyř plastových lahviček s olejem a pískem a začal mi to vtírat do obličeje a do vlasů. Nikdo se nemůže dotknout mých vlasů - nikdo - toho muže jsem ale nechal, protože jsem od něj necítil nic negativního, když něco mumlal a zavřel oči. "Co říká?" zeptal jsem se Kareema, přítele, který nás sem vzal.

"Žehná ti a přeje ti šťastnou a bezpečnou cestu," zněla odpověď.

Halima, čistě ze zvědavosti, řekla: "Zeptej se Waleefa, jestli někdy slyšel o Baracku Obamovi."

V jeho tváři to vykreslilo prázdný výraz, s naším hostitelem to nepohnulo.

"Zeptej se ho, jestli někdy slyšel o Michaelu Jacksonovi."

Kareem dotaz přednesl v jeho rodném jazyce a muž začal přikyvovat a hovořit.

"Ano! Zná Michaela Jacksona."

"Počkat," řekl jsem. "On slyšel o mém bratru? Tady?"

Stařešina sňal své ruce z mé hlavy a sepjal je, jakoby se modlil, a řekl dvě slova v angličtině: "Michael.... Jackson."

Dva muži vedle něj přikyvovali a jeden se Kareema na něco zeptal.

"Ano!" odpověděl. "To je bratr Michaela Jacksona."

V tu chvíli dospívající chlapec, který stál u dveří, odběhl pryč. O několik minut později jsem uslyšel hordu dětí, jak dostávají závrať a poskakují nahoru a dolů. Když jsem vyšel ven, muselo jich tam být tak padesát a další přicházely a udělaly okolo mě dav. Začali vykřikovat jméno mého bratra: "MICHAEL JACKSON! MICHAEL JACKSON! MICHAEL JACKSON!" Jak bylo možné, že ho znali na místě tak nedotčeném moderním světem, bez televize? Kareem vysvětlitl, že seděli u vzácného praskajícího rádia.

Do očí mi vstoupily slzy: tohle byla nevinnost, čistota - o všem tomhle byl Michael a proniknul do nejprimitivnějších a nejodlehlejších míst. Dotklo se mě to, protože tihle lidé neměli žádné předsudky, které by ho mohly pošpinit. Znali Michalea pouze jako úžasného člověka, baviče - a tak by si ho měl svět pamatovat, tak si to zaslouží.

(…) V té vesnici jsem nemusel vysvětlovat, kdo to byl a nebo ho obhajovat. Ty africké děti už znaly jeho jméno a jeho zvuk rozsvítil v jejich tvářích úsměv.

Halima mi hodila sáček s bonbóny a já stál uprostřed té tlačenice a rozdával je. Bylo úžasné sledovat vzrušení, které přineslo trochu sladkostí. Vzpomínám na Michaela, jak stál u našeho zadního plotu v Gary a dával sladkosti dětem, které byly méně šťastné. A teď jsem byl tady, v africké komunitě, která perfektně ilustruje to, o čem byl celý jeho život, obklopen těmito dětmi z "We Are The World," které měly ve tvářích jen lásku a radost, zatímco volaly "MICHAEL JACKSON! MICHAEL JACKSON!"

To je síla, které dosáhl.

To je jeho odkaz.

To je můj bratr."
Jermaine Jackson v doslovu své knihy You Are Not Alone, Michael - Through A Brother´s Eyes

Pokud máte chuť si připomenout ...

3. května 2014 v 16:34 Videa, která stojí za to vidět! ♣
... mám pro vás řešení...

Mike i Oprah s CZ titulky

další si rozklikněte :