Tam, kde láska nekončí...

25. června 2014 v 5:20 | Zuzy |  Michaelova výročí: úmrtí, narozeniny
Drahý Michaeli,

v den pro nás tolik smutný si dovolím malé zamyšlení nad tvým citátem, který bys našel na mnoha blozích, které jsou o tobě a pro tebe!♥ Tento tvůj citát je i v záhlaví mého blogu. A není to žádnou náhodou. Nezlob se, prosím, když ne své všechny myšlenky postřehnu, pochytím nebo vysvětlím. Ty jediný opravdu víš ...

Láska je podivná, chceme-li ji popsat...možná ano, ale když dovolíš, já to přece jen zkusím, není to nic filozofického, ani učeného, jen pár mých myšlenek, které se mi táhnou hlavou a srdcem, když čtu tvůj citát, když otevřu blog svůj i dalších.
Jak se píše v knize Malý princ, správně vidíme jen srdcem a dovolím si říct za sebe i za ostatní: To my děláme, když čteme, přemýšlíme, díváme se na tvoje fotky, videa o TOBĚ! Vidíme opravdovou, nefalšovanou a čistou lásku.

Držet lásku silou není správné, opravdu to nejde, bývá pak jednostranná a druhý se trápí, není svobodný, ani šťastný. Ty jsi však dokázal to, co žádný jiný člověk na této planetě. Držet lásku v nás a k tobě pevně, nenuceně, spontánně, svobodně, zcela dobrovolně a radostně bez jakýchkoliv "donucovacích" prostředků. Vlastně ano, měl jsi a máš jeden "donucovací" prostředek - lásku, vždy jsi miloval jako první! Taková láska se nemusí držet, trvá a nic a nikdo to nezmění.

Stejně jako tebe, vedla láska k umělecké, charitativní činnosti, stejnou láskou jsi vychovával svoje děti, stejnou láskou jsi miloval své fanoušky, pomáhal nemocným a opuštěným dětem, držel jsi svoji ochrannou ruku nad celým světem. Pomáhal jsi a pomáháš stejně tak dál, jako by neuteklo ani pět dlouhých let. Dlouhých? Pro nás žádné číslo nebude dostatečné dlouhé, aby naše láska zmizela, vyprchala. Naše láska nemá mantinely.

Pokud je láska v našich srdcích, láska k tobě, pak je všude a nejen to. Nakažme svět láskou! Začněme každý u sebe, ve svém okolí, přesně tak, jak jsi nás to učil. Potom čas nehraje roli. Láska neumírá, láska se JEN rodí, láska zůstává. Láska je věčná, nesmrtelná.

Láska mění svět. Tvoje láska, Michaeli - změnila i nás.

Díky, že jsi nás naučil milovat! Díky, že nás miluješ i dál!
 

6 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Simča Simča | 25. června 2014 v 12:00 | Reagovat

Zuzy, děkuju za tak nádhernou připomínku  nádherného člověka, tvoje úvaha je naprosto pravdivá, lidská a naprosto výstižná.♥ Uteklo pět let a já mám dojem, že s bídou pět hodin. Děkuji za tvá slova, ne každý blog, web si takto připomíná Michaela, možná se s tím nějak smířili, ale lze to vůbec?? Mě tedy ne! :-( Jsem sice o pět let starší, ale ta bolest je stejná, nehledě na to, že má čas hojit rány. V době, kdy Michael zemřel mi bylo dvacet, nepovažuju se za citově nevyzrálou osobu,ale je to snad horší, jak ztráta někoho z rodiny. Prostě nepřestanu vzpomínat a děkovat, že jsem mohla, vlastně, že dál můžu být Michaelovým fanouškem. Díky i Martě, za nádherné význaní, prostě přes slzy, už vidím rozmazaně.

2 Jarka Jarka | E-mail | 25. června 2014 v 14:13 | Reagovat

Nikdy nezapomenu na ten večer, kdy jsem se tu nečekanou zprávu dověděla. Divné sevření u srdce už když jsem jen četla, že zkolaboval a byl převezen do nemocnice. Za několik minut zpráva, že zemřel. Hrozný pocit, bylo to nečekané a moc to bolelo. Odešel příliš brzy... nepočítala jsem s tím. Celou noc jsem  nespala a bloumala internetem. Dost věcí jsem o něm nevěděla. Od té chvíle není den, kdy bych s Michaelem nebyla v kontaktu. Je to nádherný člověk, o nikom podobném nevím a pochybuji, že se někdy najde tak láskyplný člověk, jako  byl ON. Ne pro svou rodinu, ale pro celý svět a hlavně pro lidi, kteří neměli v životě štěstí. Pořád mě dojímá skoro každá pozitivně laděná zpráva, ale texty na této stránce mi přímo mluví z duše a vhánějí slzy do očí. Děkuji za tento blog, nevěděla jsem o něm a dnes jsem tu poprvé... Děkuji Zuzce a Martě a moc vás pozdravuji všechny, kdo máte Michaela v srdci pevně zakotveného, jako skvělého člena rodiny.♥♥♥

3 Zuzy Zuzy | Web | 25. června 2014 v 19:41 | Reagovat

[1]: Simčo děkuju nejen za sebe, Martu,ale především Michaela!♥

[2]: Ano, ten den si pamatuju každé nadechnutí,protže to šlo těžko, první co mě napadlo bylo nespevedlnost, ukrutná, velká, která se mu děla po celý život a vlastně i v závěru. Nádherný člověk, máš naprostou pravdu, byl krásný navenek i uvnitř, nikd nemůže být jako on.. ♥
já děkuji za tvůj komentář i návštěvu, moc bych si přála, aby se ti tu líbilo a našla sis něco co tě osloví, potěší a budeš se ráda vracet♥ Ano Michael je jako člen rodiny, jme tu pr něj a kvůli němu a budu ráda, když ty budeš patřit k nám. Děkuji a ještě jednou velký dík, moc to pro mě znamená!!

4 hanylen hanylen | 25. června 2014 v 20:49 | Reagovat

Zuzy, stejně jako u Marty příspěvku nemám dostatek slov. Pravdivý článek, i když bohužel má co říct jen tomu, kdo Michaela pustil do svého srdce. Dnes ve světě morálního úpadku a nelidskosti, které jsou posvěcené na "normálnost" je Michael obrazem skutečně lepšího světa. To, že ho zlo zničilo je pro nás velmi bolestné, leckdy bolestnější než ztráta nekoho z rodiny. Někteří jakoby žárlili. Žárlili ne tu lásku, které se mu dostává. A to není správné, protože on si ji plně zaslouží. Mají nás možná za nerozumné - protože se díváme srdcem, ne rozumem.

5 Anna-Marie Anna-Marie | E-mail | Web | 25. června 2014 v 21:05 | Reagovat

Ach bože, tohle je tak moc pravda...nikdy nedokážu najít správná slova, abych tě mohla skutečně přesvědčit, jak moc se s tvými slovy ztotožňuji. Jak moc jsi mě teď dojala - ty i Marta. Věřím tomu, co říkáš. Věřím, že pokud je v našich srdcích láska k Michaelovi, skutečně můžeme nakazit svět láskou. Myslím, že než jsem poznala Michaela, nevěděla jsem, co znamená doopravdy milovat. Právě teď se nacházím v období, kdy jsou tahle slova přesně to, co potřebuji slyšet. Zuzy, já nemám co říct. Neumím to. Jen...♥

6 Muscles Muscles | 25. června 2014 v 23:30 | Reagovat

Dovolte mi, abych i zde Vám všem poděkovala za krásná Vaše slůvka...moc si toho vážím a jsem šťastná, že mám tak vzácnou MJJ rodinu...je to krásné, když otevřeme svá srdce a vypustíme kus bolesti, co nosíme již pět let v našich srdcích...díky za Vás všechny...mám Vás moc ráda...

7 Kosáček Kosáček | E-mail | Web | 10. února 2015 v 23:10 | Reagovat

Moc hezky jsi to napsala, byl to úžasný člověk, výborný zpěvák a tanečník a měl obrovské srdce. Škoda, že už není mezi námi.

8 Veronika Veronika | E-mail | 6. května 2017 v 7:54 | Reagovat

Moc krásný web máš, taky si myslím to samé co ty.  Mike zůstane v naších srdcích navždy.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama