Říjen 2015

MÁME DALŠÍ DÍTĚ Z ŘADY KNIH,

27. října 2015 v 19:45 | Marta |  ♠ Příspěvky od Marty/Muscles..

které pomáhají dětem …

…ano, vážení přátelé, narodila se nám další kniha - tentokrát pohádková, která je psaná námi, Michaelovými anděly, kteří nejen psali texty a básně, ale i ilustrovali tuto krásnou knihu o vítězství dobra nad zlem.Vznikla opět báječná myšlenka autorky Lily Wonderland - Valérie Osztatné ze Slovenské republiky, která vybídla nás, MJJ fans, abychom vytvořili toto společné dílo a rozšířili naši knihovnu o další přírůstek, v pořadí již čtvrtou knihu, která pomáhá potřebným dětem.

Michael nás naučil, co je to bezpodmínečná láska...a stále, i když tu fyzicky není, se můžeme učit z jeho odkazů, textů jeho písní, jaká moudra nám tento hudební génius tisíciletí v nich předkládal...snažme se vždy být pravdomluvní a potírat lži, které se obzvláště kolem Michaela šířily...jsou tu další generace, které mají právo vědět skutečnou pravdu, kdo vlastně ve své podstatě MJJ byl a jaké bylo jeho poslání, kdy ještě žil na zemi. Tyto knihy jsou vyjádřením nás všech o jeho učení, které jsme všichni, co se zúčastnili na vytváření těchto děl, pochopili...je v nich uložena naše láska k Michaelovi, zrovna tak, jak ukládal Michael své velkorysé srdce a jeho čistou duši do svých písní a knih, které nám zde zanechal...jsou to vzácné odkazy, kterým se žádné poklady světa nevyrovnají...protože je v nich LÁSKA - BEZPODMÍNEČNÁ LÁSKA, PRO KTEROU STOJÍ ZA TO ŽÍT...

Podělte se s ostatními svými rodinnými příslušníky, přáteli, blízkými a přečtěte si některou z těchto knih, které jsou duší nás všech, MJJ andělů - jeho armády lásky...

Michaelův skutečný hlas (II.)

20. října 2015 v 5:55 Překlady a články o Michaelovi
Dva hlasy Michaela Jacksona - dualita, dvojníci?

Taktéž v písních, které jsou sexy a postrádají drsný podtext, používá Michael svůj hlubší hlas k navození role svůdce. Například "IN THE CLOSET" je píseň o vztahu, který musí zůstat v utajení. Interpret písně má pocit vlastní zkaženosti, že dělá něco "oplzlého" a cítí se tímto vztahem pošpiněn, avšak zároveň tomu není schopen odolat, touha je silnější.

"Když je člověk nažhavený, musí si to udělat."
- Michael Jackson, In the Closet

Když vezmeme tyto písně jako vybraný celek, je Michaelova strategie jasná. Pokud si někdo klade otázku: "Proč nám Michael neukazoval svůj pravý hlas častěji?", myslím, že pro to existuje pádný důvod. Zřejmě se rozhodl, že si tento hlas bude "šetřit" pro jeho "sexuální" písně a to z jednoho prostého důvodu - aby ta síla svádění byla dokonalá.

A nemusím to snad ani říkat, že dýchavičný baryton je vždycky více sexy, kterýkoli den, než vysoce nasazený tenor. Krása Michaelova hlasového rozsahu byla taková, že mu umožnila bez námahy, naprosto nenuceně, tyto písně dokonale zazpívat, i když charakteristickým a všeobecně známým hlasem jeho kariéry zůstává tenor.

"If It's Aching, You Have To Rub It"/ "Když je člověk nažhavený, musí si to udělat."

(pozn.překl. a postřeh v souvislosti s "dějem" písně IN THE CLOSET: ona ho nažhavila a pociťuje nutnost to s ní dokončit, prostě není východiska, když mu to neudělá ona, musí si to udělat sám.. jestli to chápu dobře)

Kouzlo těchto "hlubokých" písní spočívá v tom, že člověka zasáhnou tak náhle a nečekaně, a až se tak stane, pak ve vás zanechají zvláštní pocit, který je silnější než pouhý pocit "ojeté kurvičky"(potvory) (jako že ty písně mají hlubší smysl, i když jsou navenek o sexu - pozn.anij.). Což je přesně to, co se mi na těchto písních líbí.
Samozřejmě najde se i pár výjimek. Třeba píseň "MONEY", která není o sexu, ale v jistém směru by se člověk mohl dohadovat, že i tato píseň je o chtíči, žádostivosti, i když k penězům. Tato píseň začíná s Michaelem, který rapuje svým normálním "mužským" hlasem o všech těch padouších, co jsou schopni ho kvůli jeho penězům zničit:

" So you call it trust / Ty tomu říkáš záruka
But I say it's just / Ale já říkám, je to jen
In the devil's game / ďáblova hra
Of greed and lust / o nenasytnosti a chtivosti
They don't care / Je jim to jedno
They'd do me for the money / Pro peníze by mě oddělali
They don't care / Je jim to jedno
They use me for the money / Využívají mě pro peníze
So you go to church / Tak jděte do kostela
Read the Holy word / Číst si slovo boží
In the scheme of life / V tomto systému života
It's all absurd / Je to všechno absurdní
They don't care / Jim je to jedno
They'd kill for the money /Zabíjeli by pro peníze"
-Michael Jackson, Money

Když se píseň zesiluje a dostává se k vrcholu, pak se samozřejmě ten hluboký hlas drsného rapu postupně přibližuje Michaelovu známějšímu rozsahu tenoru, v souvislosti s tím, jak se stupňují zpěvákovy pocity paranoie a zoufalství.
A zase tady Michael využívá svůj hlasový rozsah jako nástroj pro změnu rozpoložení vzhledem ke smyslu písně, od zlosti a protestu až k zoufalství, když si uvědomuje, že není východisko, že stěny se kolem uzavírají (že proti tomu svinstvu není šance).

Michael využíval svůj hlasový rozsah stejným způsobem jako herci, když mění svůj vzhled a osobnost, aby zahráli určitou roli. Michaelův hlubší, přirozený hlas, byl tím hlasem, který si speciálně "šetřil" a rozhodoval se pro jeho použití v těch několika "vzácných" písních, kde tento hlas slyšíme. Jeho primární funkcí (kromě té zřejmé funkce svádění) bylo také dát posluchači jasně najevo, že to fakt myslí vážně.

Dokonce i ve skutečném životě si Michael svůj "opravdový" hlas obvykle nechával jen pro seriózní obchodní jednání. Třebaže možná používal svůj "raněný Bambi hlas" v určitých situacích (jako třeba když napínal Martina Bashira při natáčení), svým "opravdovým" hlasem hovořil při obchodních jednáních nebo tehdy, když bylo zapotřebí projevit rodičovskou autoritu vůči svým dětem, a také, samozřejmě, když chtěl být "sexy".

Existuje spousta historek od lidí, kteří mu volali a nebyli schopni po telefonu poznat jeho hlas, protože to nebyl "hlas Michaela Jacksona". Údajně dokonce i Lisa Marie ho peskovala tím, že říkala: "Proč nikdy nemluvíš svým skutečným hlasem?" Samozřejmě, Lisa měla velmi dlouhý seznam věcí, které by Michael "měl dělat", protože by to učinilo její život s ním o tolik "jednodušší"… což byl částečně důvod, že mu lezla na nervy, stejně tak měl ale péči on o ni… nicméně tohle sem do tématu nepatří.

"Who Is It...Is It My BROTHER!?" "Kdo je to... Je to můj BRATR!?"

Já osobně vidím dualitu Michaelových dvou "hlasů" jako jednu z nejzáhadnějších věcí, pokud se jeho osoby týče. A ve spojení s tolika dalšími aspekty jeho života, jeho odlišné hlasy zanechávají lidi na pochybách, přičemž si kladou otázku KDO JE SKUTEČNÝ MICHAEL? Byl on opravdu tím zraňovaným mužem s jemným, tichým hlasem, který byl údajně ostýchavý až do bodu trapnosti, kdy se cítil nepříjemně, nebo byl něžně hovořícím, šikovným "lovcem" žen?

Jako u většiny podobných otázek, je téměř nemožné určit odpověď tím, že se podíváte na jeho život. Místo toho je třeba podívat se na hudbu, která je skutečným základem tohoto života. V rámci své pracovní kariéry se Michael odhaloval po všech svých stránkách, v celé té své komplikovanosti, pokud jde o jeho osobnost. Nemusíte číst žádné životopisy, abyste Michaela pochopili. Je třeba věnovat pozornost pouze jeho písním.

Pravdou je, že byl to všechno dohromady. A že věděl úplně přesně, jak zpodobnit jakýkoli hlas (hudební part), který byl požadován. Michael jako přirozený tenor vlastnil jeden z těch nejvíce rozeznatelných hlasů v pop-music nebo v jakémkoli žánru, co se tohoto týče. Jenže když nastal čas pro to, aby byl sexy, věděl, že existuje jen jediný způsob, jak to udělat a dělal to správně…

A o tom to je, umění vytvořit hlas temný a hluboký.

P.S. - UFF, NĚKTERÉ ÚVAHY, MYŠLENKY, MI DÁVAJÍ PĚKNĚ ZABRAT TO VÁM TEDY ŘEKNU RozpačitýSmějící se
Jo a taky mi to vysvětlilo, proč měl Mike při natáčení klipu In the Closet dvojníka, to jak se o něj Naomi třela, jistě nezůstalo bez "reakce" ..a né, že si přeházíte písmenka :-)))))))

Michaelův „skutečný" hlas (I.)– VELMI ZAJÍMAVÉ ČTENÍ….

18. října 2015 v 20:12 Překlady a články o Michaelovi
Tak zlatíčka, našla jsem ve složkách "utajeno", něco, co by vás mohlo zajímat, co mi tam odpočívá už hodně dlouho let, což je škoda!!!

Jedná se o překlad, nebo nějaké pojednání o Mikově hlasu. Už ani nevím, komu za tento překlad poděkovat. A protože je to obsáhlejší, rozdělím do dvou částí. Jasné je, že Michaela "studovala" žena.. a tím, nám mnohé objasnila Smějící se Pohodové čtení přeji ...


Michaelův "skutečný" hlas… Šetřil si ho jen pro sexy "kousky"?

"Susie Got Your Number" /"Susie má tvoje číslo (má tě zmáknutého)"

Jste-li opravdovým fanouškem, nebude toto pro vás žádná novinka. Jestli však patříte do skupiny těch, kteří o Michaela nejevili přílišný zájem, spíše jen tak nahodile, možná vás překvapí, že ten jemný, vysoký hlas, který jsme tak často slyšeli v rozhovorech, nebyl Michaelovým skutečným hlasem, kterým mluvil, a to samé platí i pro tenor /fistuli, kterou často používal ve svých nahrávkách.

Měla bych asi vyjasnit jednu věc, že nemám v úmyslu naznačovat, že MJ účelově používal falešný nebo upravený hlas k ošálení publika.

Docela se mi líbí myšlenka, že je to něco podobného, jako když herec dělá svou práci, zkrátka s použitím několika aspektů jeho "akčního rozpětí" v závislosti na dané situaci.

U nás doma jsme to jednoduše přijali jako jednu z Michaelových bizarností (charakteristických manýrů) - avšak právě toto činí Michaela ještě mnohem více fascinujícím mužem. Někdy si z toho dokonce děláme legraci; například když slyšíme, že Michael má nějaké písničky v jeho normálním hlasovém rozsahu, jako třeba 2000 Watts nebo In the Closet, řekneme: "Tohle je Michael, když použije svůj 'mužný' hlas"- což znamená jeho "mužný" hlas jako protipól k jeho hlasu ve stylu "raněný chlapec Bambi".

Avšak jako spousta lidí jsem si ani já toto neuvědomovala, když jsem se poprvé začala o Michaela zajímat. Prostě jsem předpokládala, že ten sametově jemný tenor, který jsme většinou slyšeli, byl jeho normálním hlasem. Nikdy nezapomenu na to, jak jsem byla šokovaná, když jsem poprvé slyšela písničku 2000 Watts - to byl jeden z okamžiků, který mě opravdu dostal.

Michael byl ve skutečnosti šikovný lovec žen s odpovídajícím hlasem… kdo by na toto pomyslel!

Energie spoutaná v sexy těle :-)

11. října 2015 v 17:58 Videa, která stojí za to vidět! ♣
jo, jo, to jeho sexy naparování.. to my můžeme, že děvčata ??


Vzkaz od Mika :-)

4. října 2015 v 17:23 Zážitky s Michaelem
Slečno Aileen, moc Vás prosím, nedovolte Princovi a Paris skákat sobě navzájem nebo Vám do řeči během hodiny. Jejich způsoby jsou v této oblasti "příšerné". Prosím, donuťte je přihlásit se, kdykoliv chtějí mluvit. Prosím, pomozte jim. S láskou, MJ Omlouvám se, že dopis je tak načmáraný.
_
Málo který rodič, by vychovál tak, jako Michael a sebekriticky uznal, že v něčem jeho děti mají problém, poprosil o pomoc při výchově a ještě se s láskou omluvil, že vzkaz načmáral.. :-)

Asi bych si s tatínkem v rámci výchovy dětí začala dopisovat Smějící se a pro sychr, připsala i telefonní číslo a adresu, kdyby ptřeboval odbornou konzultaci po vyučování ! :-))